História školy

Projekt Infovek

PROJEKT INFOVEK

V roku 2000 sa škola zapojila do II.pilotnej fázy projektu Infovek a získala 6 počítačov z projektu a 5 počítačov ako dar MŠ SR na vybavenie multimediálnej triedy s napojením na internet k 29.6.2001.

Škola získala 3 edukačné balíčky z projektu Infovek  (multimediálne encyklopédie a CD-ROM na vyučovanie Aj, Nj,Sj,Hv,M,Ch,F,B,...)

Cieľ projektu: Prostredníctvom informačných a komunikačných technológii premeniť tradičnú školu na modernú školu 3.tisícročia.

Riaditeľstvo školy zabezpečuje, aby sa škola stala centrom vzdelanosti so zabezpečením školení na pôde školy pre čo najväčší počet pedagogických pracovníkov.

*Mgr.Mária Lacová M-Ch absolvovala letnú školu v Budmericiach 2001

*Ing.Martin Blicha absolvoval školenie správcov PC vo Zvolene 2002

*Mgr.AnnaCurilová M-F ukončila vydelávanie IKT na MC v Prešove 2002

*Helena Sluková - vychovávateľka ŠKD ukončila priebežné vydelávanie práca s počítačom na MC v Prešove 2002

*Mgr.Vlasta Lažová, Mgr.Mária Hlivjáková sa zúčastnili II.celoštátnej konferencie v Starej Ture 2001

*Mgr.Miroslav Bačišin - účastník III.celoslovenskej konferencie Modra-Harmónia 2002

*21 pedagogických pracovníkov sa zúčastnilo vydelávania o IKT na škole pod vedením Ing.Martina Blichu.

*18 pedagogických pracovníkov komunikuje prostredníctvom elektronickej pošty.

Pedagogickí pracovníci prostredníctvom informácií získaných z internetu skvalitňujú svoju prípravu na vyučovanie a získavajú množstvo doplnkového učebného materiálu-Aj,M,B,Pr,Z,...

V tomto školskom roku venujeme pozornosť počítačovej gramotnosti týmito formami:

* v rámci nepovinného predmetu PC v 3.-4.ročníkoch 4 hodiny týždenne - 26 žiakov: Mgr.Vlasta Lažová a v 5.-8.ročníkoch 8 hodín týždenne - 56 žiakov :Ing.Martin Blicha v popoludňajších hodinách

* formou PC a internetu zapájame čo najväčší počet žiakov do vyučovacieho procesu s využitím multimediálnych encyklopédii a CD-ROM:2-krát týždenne

* vyučujúci I.stupňa  so svojimi žiakmi využívajú program Windows Deti a kreslenie na hodinách Pv,Vv,..